www.rejewski.pl 18/09/2018 19:54
menu strony
Szczęśliwy numerek


Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny w zakładce Samorząd Uczniowski, świetlicy szkolnej oraz w gablocie samorządowej (hol przy pokoju nauczycielskim).Certyfikat dla szkoły - biblioteka przyjazna uczniowiCertyfikat dla szkoły


Certyfikat dla szkoły
Certyfikat dla szkoły
Polskiego Towarzystwa DysleksjiObóz Murzasichle-Ździar

Obóz Murzasichle-Ździar

Młodzież Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a z Białych Błot w pierwszym tygodniu ferii zimowych wyjechała na zimowisko do Murzasichle. 22 uczestników pod opieką kadry: kierownik Z. Napora, wychowawcy i instruktora M. Stawluk odpoczywało w tatrzańskim gościńcu "U Berdy" zlokalizowanego u podnóża Tatr.

Program obozu był bardzo atrakcyjny. Uczestnicy codziennie szlifowali narciarskie rzemiosło odwiedzając okoliczne stoki narciarskie m.in. Hajduk-Murzasichle, stacja narciarska Małe Ciche, Suche, RusinSki. Wisienką na torcie był wyjazd na Słowację do Ździaru, gdzie nasi narciarze odwiedzili trasę narciarską Bachledova Ski umiejscowioną w malowniczej Bachledovej Dolinie.

Oprócz jazdy na nartach odwiedziliśmy termy w Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej gdzie dawaliśmy odpocząć zmęczonym mięśniom po całodniowej jeździe na nartach. Na obozie nie zbrakło programu kulturalnego. Młodzież z kadrą odwiedziła tradycyjnie już Izbę Regionalną w Murzasichle, gdzie p. Adam Makowski - Gąsienica wyjaśniał zawiłe dzieje regionu np: skąd przybył lud, który obecnie nazywany jest góralami, skąd się wziął język góralski. Były opowieści o ubiorze góralskim, zwyczajach oraz o muzyce i instrumentach muzycznych typowych dla regionu tatrzańskiego.

Gwoździem programu kulturalnego zimowiska była wycieczka do Wieliczki i Krakowa. Uczestnicy zwiedzali podziemne korytarze kopalni soli, a także podziemia Starego Rynku w Krakowie. Wieczorami były organizowane zajęcia integracyjne i gry dydaktyczne. W ostatni wieczór obozu został zorganizowany kulig z ogniskiem z kiełbaskami, gdzie śpiewane były góralskie piosenki i nie tylko.

Żal było wyjeżdżać.

Wstecz
wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po szkole

aplikacje szkolne
dane szkoły

Publiczne Gimnazjum
im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a
86-005 Białe Błota
tel./fax : 52 381-47-77
e-mail: gimnazjum@bialeblota.pl
strona internetowa: www.rejewski.pl
REGON: 0924 73 178
NIP: 554-23-72-108
wydzielony rachunek dochodów placówki oświatowej:
Bank Spółdzielczy Oddział Białe Błota nr konta
47 8142 1020 0406 2000 0005Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a
w Białych Błotach
chronimy dzieci


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia
Echo ucznia

Echo Ucznia

szkolne centrum mediacji

Szkolne Centrum Mediacji
www.mediacje.proste.pl

wolontariat

szkolne programy

Erasmus

English teaching


Szkoła z klasą 2

Akademia Szkolnego Mediatora

Wszechstronny Absolwent


Pracownia Filmoteki Szkolnej


Aktywna Edukacja
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,890,075 unikalnych wizyt