www.rejewski.pl 18/09/2018 19:53
menu strony
Szczęśliwy numerek


Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny w zakładce Samorząd Uczniowski, świetlicy szkolnej oraz w gablocie samorządowej (hol przy pokoju nauczycielskim).Certyfikat dla szkoły - biblioteka przyjazna uczniowiCertyfikat dla szkoły


Certyfikat dla szkoły
Certyfikat dla szkoły
Polskiego Towarzystwa DysleksjiDni matematyki

Z WIZYTĄ „U MARIANA”.
DNI MATEMATYKI.

W dniu 28 marca 2018r. na zakończenie marcowych imprez i konkursów matematycznych ich laureaci po raz kolejny spotkali się w Izbie Tradycji Szkoły nazywanej po uczniowsku „U Mariana ”. Były chwile wspomnień i krótka sesja zdjęciowa. Stało się to również okazją do krótkiego podsumowania tego, co działo się w ostatnim miesiącu.

W dniu 12.03.2018r. odbył się drugi etap XII Szkolnej Ligi Matematycznej „Śladami myśli Mariana Rejewskiego” . Jest to konkurs, który ma przybliżyć uczniom sylwetkę Mariana Rejewskiego – bydgoszczanina, wybitnego matematyka, genialnego kryptologa, pogromcy Enigmy. Hasło konkursu „Nie bójmy się permutacji”. W tym roku w obu etapach 23 stycznia i 12 marca 2018r. startowało 51 uczniów naszej szkoły. Laureatami konkursu zostali:

- w poziomie klas VII: Paulina Czyżewska, Alicja Szulc, Bartłomiej Szulc
- w poziomie klas IIG: Emilia Słupińska, Sandra Drzewiecka, Arkadiusz Cieszyński
- w poziomie klas IIIG: Julia Jankowska, Kacper Owczarek, Marta Danielewicz i Kacper Kowalski

W dniu 13.03.2018r. rozpoczęły się warsztaty matematyczne „Zrób sobie bryłkę” , przeciągnęły się one do końca miesiąca i objęły uczniów klas VII i III gimnazjum. Rozszerzyli oni swoje wiadomości dotyczące wielościanów Platońskich i Archimedesowych, mieli także okazję poznać bryły Johnsona. W czasie warsztatów zaprezentowano projekt edukacyjny „W świecie wielościanów” przygotowany przez Dorotę Doliwę, Martę Danielewicz, Michalinę Klimczyk i Aleksandra Brzozowskiego. Na warsztatach każdy z uczniów wykonał model jednej z brył Johnsona.

Podobnie było z pokazami i warsztatami dla uczniów pod nazwą „Matemagia – tajniki pamięciowej matematyki” . Wykorzystano na nich techniki szybkiego, pamięciowego liczenia, różne tricki rachunkowe i sztuczki arytmetyczne oparte na rachunku algebraicznym, a także mnemotechnikę szybkiego zapamiętywania sekwencji liczb. Największym zainteresowaniem cieszyło się błyskawiczne ustalanie pierwiastka sześciennego z liczby sześciocyfrowej, a także odgadywanie sumy czterech przypadkowo wybranych liczb trzycyfrowych.

14.03.2018r. to Międzynarodowy Dzień Liczby ?. W związku z tym odbyły się w naszej szkole XII Szkolne Mistrzostwa „W zapisywaniu z pamięci rozwinięcia liczby ?” . Rekord szkoły ustanowiony w roku 2009 przez Dominikę Wojdat w tym konkursie, a wynoszący 614 cyfr po przecinku nadal nie został pobity. W tym roku w konkursie wystartowało 48 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Julia Jankowska (227 miejsc po przecinku), Wiktoria Ceglarska(126 miejsc po przecinku), Jakub Każarnowicz (100 miejsc po przecinku).

Wiele lekcji matematyki w tym dniu poprzedziła prezentacja pod nazwą „Biografia liczby ?”, którą przygotowywali Kacper Owczarek, Julia Jankowska i Krystian Kowalski.

Tradycyjny „Dzień Kangura” w tym roku to czwartek - 15 marca 2018r. Uczniowie 60 krajów z całego świata, w tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W budynku B do konkursu przystąpiło 45 uczniów w kategoriach Kadet i Junior. Warto przypomnieć, że pierwszy konkurs w Polsce odbył się w 1991 roku, a do Białych Błot dotarł rok później, czyli w 1992 roku. To już 26 raz uczestniczyliśmy w Kangurze.

W dniu 16 marca 2018r. w Zespole Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy odbył się „Drużynowy Turniej Matematyki Praktycznej” . Kilkanaście zespołów rozwiązywało zadania pokazujące zastosowanie matematyki w pokonywaniu praktycznych problemów. Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w turnieju, ustępując nieznacznie drużynie Gimnazjum nr 46 (przy II LO w Bydgoszczy). W skład drużyny wchodzili uczniowie klas III gimnazjum : Julia Jankowska, Kacper Kowalski, Piotr Musiał i Kacper Owczarek . Sponsorem atrakcyjnych nagród była Fundacja mBanku.

Tego samego dnia o godzinie 9:00 w naszej szkole odbył się konkurs ma-tematyczny z elementami języka angielskiego, ''Mathzoom''. W konkursie brało udział 28 uczniów klas VII w 7 czteroosobowych zespołach. Uczestnicy przez 135 minut zmagali się z nietypowymi zadaniami matematycznymi. Laureatami konkursu zostali:

- I miejsce - klasa 7f - Julia Obszańska, Alicja Szulc, Jakub Każarnowicz, Szymon Lato,
- II miejsce- klasa 7b -Paulina Czyżewska, Bartłomiej Zubek, Jakub Ciechanowski, Sergiusz Bagnerowski
- III miejsce - klasa 7d - Julia Piórkowska, Zuzanna Lipecka, Maja Przygoda, Agata Cisewska

Dziękuję nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprez oraz konkursów, koleżankom - Bożenie Guz, Justynie Serafin –Drążkowskiej, Elżbiecie Cerafickiej, Małgorzacie Mellem – Zwiewka oraz koledze Jarkowi Piętowskiemu.

Koordynator Dni Matematyki w budynku „B”
Jarosław Malicki
Wstecz
wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po szkole

aplikacje szkolne
dane szkoły

Publiczne Gimnazjum
im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a
86-005 Białe Błota
tel./fax : 52 381-47-77
e-mail: gimnazjum@bialeblota.pl
strona internetowa: www.rejewski.pl
REGON: 0924 73 178
NIP: 554-23-72-108
wydzielony rachunek dochodów placówki oświatowej:
Bank Spółdzielczy Oddział Białe Błota nr konta
47 8142 1020 0406 2000 0005Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a
w Białych Błotach
chronimy dzieci


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia
Echo ucznia

Echo Ucznia

szkolne centrum mediacji

Szkolne Centrum Mediacji
www.mediacje.proste.pl

wolontariat

szkolne programy

Erasmus

English teaching


Szkoła z klasą 2

Akademia Szkolnego Mediatora

Wszechstronny Absolwent


Pracownia Filmoteki Szkolnej


Aktywna Edukacja
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,890,065 unikalnych wizyt