Obóz w Bieszczadach i Lwowie
Dodane przez admin dnia Sierpień 20 2017 23:54:43

Obóz Bieszczady – Lwów
Treść rozszerzona

Obóz Bieszczady – LwówMłodzież z Publicznego Gimnazjum im. M. Rejewskiego na przełomie lipca i sierpnia odpoczywała na obozie w miejscowości Solina. 22 uczestników pod opieką kadry: kierownik Z. Napora, wychowawcy: M. Stawluk i E. Jakubowska, podziwiało uroki i chłonęło bieszczadzki klimat. Program obozu był bardzo urozmaicony. Legenda o Kamieniu Leskim, spacery trasami górskimi z widokiem na Połoninę Caryńską, pobyt w Bacówce „Pod Mała Rawką” czy Podróż Bieszczadzką Kolejką to tylko niektóre atrakcje. Na temat Zapory Solińskiej wiemy już prawie wszystko. Nie zbrakło wiadomości z historii, przewodnik wyjaśniał zawiłe dzieje tego regionu, np. czym była UPA, w jakich okolicznościach zginął generał K. Świerczewski itd. Odwiedzając cerkiew, synagogę i kirkut, doświadczyliśmy wielokulturowości Bieszczadów. Entuzjaści sportu pływali na pontonach rzeką San, ćwiczyli mięśnie na rowerach wodnych, zażywali kąpieli w Jeziorze Solińskim, a wieczorami rywalizowali w grach zespołowych.

Gwoździem programu była wycieczka do Lwowa. Na trasie naszego spaceru znalazły się następujące atrakcje turystyczne: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedra Ormiańska, Opera Lwowska, Pomnik A. Mickiewicza, Apteka z lampą I. Łukasiewicza, Katedra Łacińska, Rynek z m. in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich.

Wieczorami humor poprawiały nam zajęcia integracyjne i gry dydaktyczne. Najwięcej entuzjazmu wywołała zabawa w „Żonę marynarza”. Nie zabrakło ogniska z kiełbaskami. Wysokie temperatury pokrzyżowały nam niektóre plany, zrezygnowaliśmy z wędrówek w góry. Zatem musimy wrócić na górskie szlaki za rok
Opiekunowie

Wstecz