Z wizytą w Toruniu
Dodane przez admin dnia Grudzień 21 2017 10:47:40

Nietypowa lekcja języka angielskiego
Wycieczka do Torunia


Treść rozszerzona

Nietypowa lekcja języka angielskiego Wycieczka do Torunia

5 grudnia 2017 roku nauczyciel języka angielskiego oraz nauczyciel bibliotekarz zorganizowali nietypową lekcję języka angielskiego w Toruniu.

Podczas spotkań w szkole uczniowie mieli możliwość wybrania miejsc/ obiektów, o których chcą opowiedzieć. Nad zaplanowaniem wycieczki, przygotowaniem historii zwiedzanych miejsc w języku angielskim czuwali nauczyciele. Każda grupa przygotowała również pytanie dotyczące opowiadanego przez nich miejsca, dzięki czemu powstała karta pracy, którą po zakończeniu spaceru młodzież uzupełniała.

W dniu wycieczki uczniowie wcielili się w rolę przewodników i w języku angielskim opowiadali o wybranych przez siebie miejscach. Dodatkową atrakcją były zajęcia w Muzeum Piernika przeprowadzone również w języku angielskim. Muzeum w magiczny sposób przenosi młodzież w przedświąteczny czas. Pośród zapachów kardamonu, imbiru i kory cynamonowej uczniowie przesiewali mąkę, ucierali korzenie, kształtowali ciasto i umieszczali je w ozdobnych formach. Następnie ciasto trafiało do pieca, a uczestnicy pokazu słuchając toruńskich legend i opowieści czekali na gotowy wypiek, który mogli zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą na pamiątkę.

Paulina Przygoda
Małgorzata Mellem-Zwiewka















Wstecz