Obóz Murzasichle-Ździar
Dodane przez admin dnia Marzec 07 2018 23:31:36

Obóz Murzasichle-Ździar


Treść rozszerzona

Obóz Murzasichle-Ździar

Młodzież Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a z Białych Błot w pierwszym tygodniu ferii zimowych wyjechała na zimowisko do Murzasichle. 22 uczestników pod opieką kadry: kierownik Z. Napora, wychowawcy i instruktora M. Stawluk odpoczywało w tatrzańskim gościńcu "U Berdy" zlokalizowanego u podnóża Tatr.

Program obozu był bardzo atrakcyjny. Uczestnicy codziennie szlifowali narciarskie rzemiosło odwiedzając okoliczne stoki narciarskie m.in. Hajduk-Murzasichle, stacja narciarska Małe Ciche, Suche, RusinSki. Wisienką na torcie był wyjazd na Słowację do Ździaru, gdzie nasi narciarze odwiedzili trasę narciarską Bachledova Ski umiejscowioną w malowniczej Bachledovej Dolinie.

Oprócz jazdy na nartach odwiedziliśmy termy w Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej gdzie dawaliśmy odpocząć zmęczonym mięśniom po całodniowej jeździe na nartach. Na obozie nie zbrakło programu kulturalnego. Młodzież z kadrą odwiedziła tradycyjnie już Izbę Regionalną w Murzasichle, gdzie p. Adam Makowski - Gąsienica wyjaśniał zawiłe dzieje regionu np: skąd przybył lud, który obecnie nazywany jest góralami, skąd się wziął język góralski. Były opowieści o ubiorze góralskim, zwyczajach oraz o muzyce i instrumentach muzycznych typowych dla regionu tatrzańskiego.

Gwoździem programu kulturalnego zimowiska była wycieczka do Wieliczki i Krakowa. Uczestnicy zwiedzali podziemne korytarze kopalni soli, a także podziemia Starego Rynku w Krakowie. Wieczorami były organizowane zajęcia integracyjne i gry dydaktyczne. W ostatni wieczór obozu został zorganizowany kulig z ogniskiem z kiełbaskami, gdzie śpiewane były góralskie piosenki i nie tylko.

Żal było wyjeżdżać.

Wstecz