www.rejewski.pl 18/09/2018 20:13
menu strony
Szczęśliwy numerek


Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny w zakładce Samorząd Uczniowski, świetlicy szkolnej oraz w gablocie samorządowej (hol przy pokoju nauczycielskim).Certyfikat dla szkoły - biblioteka przyjazna uczniowiCertyfikat dla szkoły


Certyfikat dla szkoły
Certyfikat dla szkoły
Polskiego Towarzystwa DysleksjiSzkolne koło CARITAS

Działalność Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2014/2015

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014

czytaj więcej


Działalność Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2013/2014

Szkolne Koło Caritas zaprasza:
Paschaliki Wielkanocne
do kupienia u pani katechetki Anny Gładkowicz
cena: większy 12zł, mniejszy 5zł
Zbiórka żywności CARITAS


czytaj więcej

Rozjaśnij Dzieciom Przyszłość

czytaj więcej


JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU
nasi gimnazjaliści w Dniu Papieskim

szczegóły...


Szkolne Koło Caritas
"Z uśmiechem do szkoły"

Jak co roku Szkolne Koło Caritas włącza się w akcję

„Z uśmiechem do szkoły”.

Za pieniądze ze sprzedanych cegiełek zakupione zostaną przybory szkolne dla uczniów gimnazjum.
Wolontariusze szkolni 17 września (wtorek) na godzinach wychowawczych rozprowadzać będą cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł.
Liczymy na Wasze wsparcie!


Działalność Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2012/2013Kolejna zbiórka za nami!

czytaj więcej

Zbiórka żywności za nami!


czytaj więcej

SZKOLNE KOŁO CARITAS

„Jeśli chcesz być wielki,
zaczynaj od małych rzeczy.”

Świąteczna zbiórka żywności na terenie Gminy Białe Błota odbędzie się w dniach 14-15 grudnia
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Wolontariusze oraz opiekunowie Szkolnego Koła Caritas zachęcają do przyłączenia się do akcji zakupu świecy CARITAS.

Świecie w cenie mała 5 zł, duża 15 zł
sprzedawane będą na dużych przerwach przy pokoju nauczycielskim oraz podczas zebrania z rodzicami (12 grudnia, środa).SKC włącza się w akcję Caritas Diecezji Bydgoskiej „Z uśmiechem do szkoły”. Za pieniądze ze sprzedanych cegiełek będziemy mogli zakupić przybory szkolne dla uczniów naszego gimnazjum i wesprzeć rodziny najbardziej potrzebujące. Możesz pomóc i Ty, wystarczy tylko chcieć!
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Szkolne Koło Caritas powstało na wniosek Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w 2004 roku i działa do dnia dzisiejszego.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:
Anna Gładkowicz
Małgorzata Mellem-Zwiewka

Zasadniczym celem powołania i działalności Szkolnego Koła Caritas jest organizowanie form pomocy dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin najpierw na terenie własnej szkoły, a następnie poza nią oraz uczestniczenie w ogólnych działaniach Caritas. Członkiem SKC może być uczeń-katolik przyjmujący zasady wiary i działalności Kościoła Kat .na polu miłosierdzia. SKC może angażować do swojej pracy młodzież innych wyznań czy ludzi niewierzących i chętnie podejmować z nimi współpracę oraz korzystać z ich pomocy.

Program działań ma na celu ukształtowanie w uczniach wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie współpracy integracji w czynieniu dobra. Uczy jak dobrze zagospodarować wolny czas, jak kształtować poprawną postawę chrześcijańską a przede wszystkim uczy jak pomagać drugiemu człowiekowi gdy ten potrzebuje tej pomocy. Grupa wolontariuszy liczy ok.60 osób. Są to gimnazjaliści niezwykle zaangażowani i odpowiedzialni. Liczba tych osób z każdym rokiem będzie wzrastać i program będzie systematycznie rozszerzany. Wolontariat daje szansę wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach oraz możliwość zaangażowania się w życie społeczne.

Jednym ze szczebli niesienia pomocy prze Caritas na jakim skupiła się nasza Szkoła jest przede wszystkim, dziecko i osoby w wieku młodzieńczym oraz ich rodzina. Pomoc dotyczy osób najbardziej potrzebujących, są to rodziny wielodzietne, gdzie tylko jeden z rodziców jest żywicielem, rodziny zaniedbane środowiskowo, wielodzietne czasem patologiczne. Chcąc im pomóc często na ternie Gimnazjum jak i poza nim organizowane są systematycznie zbiórki takie jak:

- Sprzedaż cegiełek w ramach akcji z „Uśmiechem do szkoły”, mające na celu pomoc rodzinom w zakupie niezbędnych materiałów do szkoły i wyprawek dla dzieci.
- Świąteczna zbiórka żywności ,która odbywa się u nas dwa razy do Roku na Boże Narodzenie i Wielkanoc mająca na celu pomoc rodzinom o trudnej sytuacji materialnej. Zbiórki organizowane są w marketach gdzie nasi wolontariusze zbierają żywność ofiarowaną prze innych ludzi. Także na terenie Gimnazjum organizowana jest Wigilia dla dzieci oraz ich rodzin jak i śniadanie Wielkanocne gdzie dzieci i ich rodziny mają przygotowany posiłek i jakiś mały prezent świąteczny.
W tym roku dzięki sponsorowi restauracji Patria w Białych Błotach , dzieci miały Wigilię w restauracji a śniadanie Wielkanocne było organizowane w Gimnazjum również w pełni przygotowane przez restauracje . Sprzedajemy także świece wigilijne tzw. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których dochód przeznaczony jest również na pomoc uczniom i ich rodzinom.
Realizujemy także program „Skrzydła”, gdzie udzielane jest stypendium dla uzdolnionej młodzieży z rodzin wielodzietnych. Stypendium to ma pomóc dzieciom i ich rodzinom w rozwijaniu pasji młodego człowieka, ale ze względu na brak środków nie jest to możliwe . Co roku 2 uczniów z naszego Gimnazjum otrzymuje to stypendium.
- Zorganizowaliśmy także w okresie Wielkiego Postu „Skarbonkę wielkopostną" gdzie fundusze zostały przeznaczone na rehabilitacje naszej absolwentce ,która była po wylewie.
Prowadzimy także szereg innej pomocy jak :zbiórkę odzieży, pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodzin w sytuacjach kryzysowych i traumatycznych, warsztaty dla rodziców i dzieci, ofiarujemy pomoc zarówno materialną jak i wsparcie psychiczne.

Bardzo ważna jest dla nas współpraca z naszymi sponsorami jak i innymi instytucjami. Tak naprawdę nie byłoby naszego szkolnego Caritasu gdyby nie oni.

Współpracujemy z:
- Caritas Diecezji Bydgoskiej, Ksiądz Dyrektor Wojciech Przybyła
- Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu ,Proboszcz Ireneusz Kalaczyński
- Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach, Proboszcz Zbigniew Ciorkowski

Sponsorzy:
- Polo Market w Białych Błotach
- Chata Polska w Białych Błotach
- Market Kupiec w Białych Błotach
- Sklep Spożywczy Państwa Lemańskich w Murowańcu
- Nadleśnictwo Bydgoszcz
- Bank Spółdzielczy oddział Białe Błota
- Restauracja Patria Białe Błota
- Urząd Gminy Białe Błota

Podsumowując:

Dzięki sponsorom, instytucjom współpracującym z nami, zaangażowaniu młodzieży w pomoc dla innych, nauczycieli, opiekunów koła Caritas a także psychologa i pedagoga szkolnego możemy nieść i realizować pomoc dla drugiego człowieka jeszcze przez długie lata w myśl zasady papieża Jana Pawła II iż: ”Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

Opiekunowie SKC:
Anna Gładkowicz
Małgorzata Mellem -Zwiewkawirtualny spacer

Wirtualny spacer
po szkole

aplikacje szkolne
dane szkoły

Publiczne Gimnazjum
im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a
86-005 Białe Błota
tel./fax : 52 381-47-77
e-mail: gimnazjum@bialeblota.pl
strona internetowa: www.rejewski.pl
REGON: 0924 73 178
NIP: 554-23-72-108
wydzielony rachunek dochodów placówki oświatowej:
Bank Spółdzielczy Oddział Białe Błota nr konta
47 8142 1020 0406 2000 0005Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a
w Białych Błotach
chronimy dzieci


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia
Echo ucznia

Echo Ucznia

szkolne centrum mediacji

Szkolne Centrum Mediacji
www.mediacje.proste.pl

wolontariat

szkolne programy

Erasmus

English teaching


Szkoła z klasą 2

Akademia Szkolnego Mediatora

Wszechstronny Absolwent


Pracownia Filmoteki Szkolnej


Aktywna Edukacja
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,890,135 unikalnych wizyt