www.rejewski.pl 18/09/2018 20:16
menu strony
Szczęśliwy numerek


Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny w zakładce Samorząd Uczniowski, świetlicy szkolnej oraz w gablocie samorządowej (hol przy pokoju nauczycielskim).Certyfikat dla szkoły - biblioteka przyjazna uczniowiCertyfikat dla szkoły


Certyfikat dla szkoły
Certyfikat dla szkoły
Polskiego Towarzystwa Dysleksjifilmoteka szkolna

5. Festiwal Filmoteki Szkolnej

W czerwcu uczestnicy warsztatów teatralno-filmowych: Klaudia Szkopiak, Klaudia Król i Filip Przeworek wzięli udział w 5 Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Na początku festiwalu zorganizowane zostały warsztaty integracyjne. Mogliśmy poznać tam młodzież z całej Polski. Następnie odbyły się wizyty studyjne w Warszawskiej Szkole Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studio Miniatur Filmowych, The Chimney Pot i Newborn Studio. Wieczorem miały miejsce pokazy filmów uczniowskich, które omawiał Xsawery Emanuel. Następnego dnia w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyły się targi projektów. Naszą działalność oceniali eksperci, m.in. Marcel Sabat, Błażej Hrapkowicz, Sandra Staniszewska, Julia Kijowska i Maciej Prykowski. ,,Dzięki tym ciekawie zorganizowanym zajęciom, poznałam kilku, równie zaangażowanych jak my w Filmotekę Szkolną, uczniów. Wzięłam do serca, rady ekspertów, które pomogą nam, uczniom, nakręcić następny film.’’ - powiedziała Klaudia Król.
,,Usłyszeliśmy wiele cennych rad i podpowiedzi od naszego eksperta - p. Błażeja Hrapkowicza.’’- dodała Klaudia Szkopiak.

Uczestnicy 5.Festiwalu Filmoteki Szkolnej
Klaudia Król, Klaudia Szkopiak, Filip Przeworek
Ewa JakubowskaWstecz

4. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej

10-11 czerwca uczestniczki warsztatów teatralno-filmowych: Aleksandra Dąbrowska, Edyta Krawiec i Nicole Ziółkowska wzięły udział w prawdziwym święcie kina w Warszawie. W czwartej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej , przedsięwzięciu PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej uczestniczyło prawie 200 uczniów z ponad 40 szkół z całej Polski.

Prawdziwą atrakcją była wycieczka do Szkoły Wajdy, gdzie znany reżyser Wojciech Marczewski poprowadził warsztaty , do których punktem wyjścia były fragmenty filmu „Rozmowy” w reżyserii F.F. Coppoli. Nie sposób było się nie zgodzić ze słowami prowadzącego :”Film to sztuka manipulacji widzem.”

Kolejnego dnia prezentowaliśmy działalność naszych warsztatów na targach projektów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mogliśmy porozmawiać ze znanymi ludźmi kina m.in. Maciejem Ślesickim , Magdaleną Boczarską, Kają Klimek, Grzegorzem Emanuelem czy Bartłomiejem Topą. Rozmowa z naszym ekspertem, reżyserem Jarosławem Kupściem to zastrzyk pozytywnej energii oraz motywacja do dalszej pracy nad filmem.

TVP2 przeprowadziła z nami wywiad, którego fragmenty możecie zobaczyć www.youtube.com/watch?v=DemYTDmC65o&list=FLGIqB3yBdVmixuafp5SWrIQ

Opiekun warsztatów
teatralno-filmowych
Ewa Jakubowska


Wstecz


3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

27 i 28 września uczniowie klasy III e: Monika Jagła, Oliwia Ziółkowska i Mateusz Zwiewka wzięli udział w 3. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Spotkanie zorganizowało Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Nasi reprezentanci, jako jedna z 40 szkół w Polsce, mieli okazję opowiedzieć o edukacji filmowej w białobłockim gimnazjum. Zaprezentowalidziałalność warsztatów teatralno – filmowych i Szkolnego DKF.

Młodzi ludzie pierwszego dnia zwiedzili Studio Miniatur Filmowych i przyjrzeli się z bliska pracy nad filmem animowanym, próbowali swoich sił, animując postać do filmu „Hip- Hip & Hurra”. Sporo emocji wzbudziłatakże projekcja filmów, których twórcami byli młodzi uczestnicy festiwalu.

Kolejny dzień to targi szkolnych projektów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Gośćmibyli znani ludzie z branży filmowej: aktorzy, reżyserzy, scenarzyści iproducenci, m.in. Xawery Żuławski, Maciej Ślesicki, Bartosz Konopka, Kamil Polak.

Każdej szkole, która prezentowała się podczas targów,przypisany był jeden ekspert. Nasi uczniowie rozmawiali z Dawidem Ogrodnikiem,odtwórcą roli Rahima w filmie „Jesteś Bogiem” w reżyserii Łukasza Dawida. Aktor zachęcał ich do podjęcia próby kręcenia filmu dokumentalnego. Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja na temat przygotowań aktora do wejścia w rolę muzyka Paktofoniki. CEO przygotowało szereg atrakcji, uczniowie zaangażowali się w grę BINGO, dzięki której poznali projekty innych uczestników, poza tym wraz z pozostałymi entuzjastami kina odegrali motyw muzyczny z filmu „Skrzypek na dachu”.

Film to dzieło sztuki, o którym warto rozmawiać i za pośrednictwem którego młody człowiek uczy się lepiej rozumieć świat.

Opiekun warsztatów teatralno – filmowych
Ewa Jakubowska
wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po szkole

aplikacje szkolne
dane szkoły

Publiczne Gimnazjum
im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a
86-005 Białe Błota
tel./fax : 52 381-47-77
e-mail: gimnazjum@bialeblota.pl
strona internetowa: www.rejewski.pl
REGON: 0924 73 178
NIP: 554-23-72-108
wydzielony rachunek dochodów placówki oświatowej:
Bank Spółdzielczy Oddział Białe Błota nr konta
47 8142 1020 0406 2000 0005Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a
w Białych Błotach
chronimy dzieci


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia
Echo ucznia

Echo Ucznia

szkolne centrum mediacji

Szkolne Centrum Mediacji
www.mediacje.proste.pl

wolontariat

szkolne programy

Erasmus

English teaching


Szkoła z klasą 2

Akademia Szkolnego Mediatora

Wszechstronny Absolwent


Pracownia Filmoteki Szkolnej


Aktywna Edukacja
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,890,139 unikalnych wizyt