www.rejewski.pl 18/09/2018 19:53
menu strony
Szczęśliwy numerek


Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny w zakładce Samorząd Uczniowski, świetlicy szkolnej oraz w gablocie samorządowej (hol przy pokoju nauczycielskim).Certyfikat dla szkoły - biblioteka przyjazna uczniowiCertyfikat dla szkoły


Certyfikat dla szkoły
Certyfikat dla szkoły
Polskiego Towarzystwa Dysleksjibiblioteka
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 8.00 - 15.30
środa 8.00 - 15.30
czwartek 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.30

W szkolnej biblitece pracują panie: Małgorzata Mellem-Zwiewka oraz Alina Janowicz

Biblioteka w nowej odsłonie


Sprawozdanie z otrzymania Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

W sierpniu 2006 roku nasza biblioteka jako jedyna w Gminie otrzymała, długo oczekiwany, sprzęt komputerowy. Stało się to możliwe dzięki realizacji kolejnej edycji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Nasza biblioteka została wyposażona w cztery komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner, ksero, drukarka).

Sprzęt jest przeznaczony dla uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Mogą oni korzystać z komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego. Sprzęt ten zainstalowany jest w naszej czytelni., znajdujących się w ICIM, w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej, a także w czasie oczekiwania przez młodzież na odjazdy. Biblioteka szkolna, jako integralna część szkoły, uczestniczy w procesie dydaktycznym, służy zdobywaniu i poszerzaniu wiadomości przewidzianych programami nauczania. Chcemy, aby nasi uczniowie mieli możliwość samodzielnego pozyskiwania potrzebnych informacji poszerzania swoich zainteresowań. Dzięki nowoczesnej pracowni multimedialnej wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z Internetu, słowników i encyklopedii multimedialnych oraz programów do nauki języków obcych. Chcemy podnieść jakość i dostępność kształcenia szczególnie dla tych uczniów, którzy nie mają dostępu do komputera i Internetu, wyrównując tym samym ich szanse edukacyjne. Jednocześnie uczniowie powinni pamiętać, iż ICIM służy celom edukacyjnym czyli poszerzaniu i pogłębianiu wiedzy. Oznacza to, iż sprzęt komputerowy nie jest przeznaczony do gier komputerowych, chatów, blogów, fotek, gdyż nie takim celom ma on służyć. ICIM stwarza wiele możliwości poznawczych. Pamiętać jednak należy, że aby służył wszystkim użytkownikom jak najdłużej, należy zachować wszelkie zasady użytkowania, które nie szkodzą sprzętu.


ICIM jest czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej tj. od 8.00 do 15.30, w którym pracujący nauczyciele bibliotekarze służą stałą pomocą. Użytkowników ICIM obowiązuje Regulamin ICIM, z którym zostają zapoznani.

Działania podejmowane w ICIM:

1. Udzielanie pomocy uczniom w wyszukiwaniu, selekcji i ocenie znalezionych informacji.
2. Indywidualna pomoc uczniom podczas korzystania z Centrum w opracowaniu, zapisywaniu, kopiowaniu informacji oraz przesłaniu ich za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3. Pomoc w obsłudze sprzętu (skaner, aparat cyfrowy, drukarka).
4. Wykorzystanie komputerów w ICIM do nauki języków obcych (multimedialny program do nauki języka angielskiego).
5. Wyszukiwanie, opracowanie i przetwarzanie potrzebnych informacji z Internetu na zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne przez uczniów.
6. Realizacja projektów edukacyjnych w ramach, których uczniowie pracują na komputerach dostępnych w ICIM. Przy tworzeniu stron www, prezentacji multimedialnych uczniowie wykorzystują programy MS Word, Paint, MS Power Point, jak również wyszukują potrzebne informacje w Internecie.
7. W ICIM odbywają się zajęcia wyrównawcze, pozalekcyjne – kół zainteresowań, zajęcia indywidualne.
8. Prowadzenie zajęć lekcyjnych przy użyciu nowoczesnych materiałów i środków dydaktycznych, także z wykorzystaniem Internetu – zasobów portali edukacyjnych, zainstalowanych programów edukacyjnych (np. Encyklopedii multimedialnej PWN).
9. Przygotowanie materiałów związanych z organizacyjnymi zadaniami szkoły, takimi jak: kontakty z rodzicami (korespondencja, zestawienia ocen), tworzenie dokumentacji szkolnej (np. Statut, PSO i WSO, sprawozdania), projektowanie dyplomów, zaproszeń itp.
10. Wspieranie rodziców w procesie wychowawczym poprzez opracowanie gazetek oraz prezentacji multimedialnych nt. bezpiecznego korzystania z Internetu.
11. Wyszukiwanie informacji dotyczących wyboru szkoły przez uczniów i ich rodziców.

Centrum cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli oraz rodziców. Korzystają z niego uczniowie z wszystkich poziomów klas. Do września 2007 roku z komputerów skorzystało 3906 uczniów i ok. 50 nauczycieli.


Regulamin wypożyczania książek


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelniBardzo chętnie spotkam się z osobami od lat 3 do 100 – Ciekawych świata, które szukają prawdziwego przyjaciela. Czekam codziennie w szkolnej bibliotece!
Książka

Jeżeli nie możecie zrobić z książki przyjaciół,
zróbcie z nich bliskich znajomych.
Winston Charcill

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ:

chętnie Cię widzimy, nie stawiamy ocen, do niczego nie zmuszamy
W BIBLIOTECE MOŻESZ:

• wybierać i wypożyczać
• czytać czasopisma
• szukać informacji
• uśmiechać się
• myśleć
• pytać
• mieć spokój
wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po szkole

aplikacje szkolne
dane szkoły

Publiczne Gimnazjum
im. Mariana Rejewskiego

ul. Czysta 1a
86-005 Białe Błota
tel./fax : 52 381-47-77
e-mail: gimnazjum@bialeblota.pl
strona internetowa: www.rejewski.pl
REGON: 0924 73 178
NIP: 554-23-72-108
wydzielony rachunek dochodów placówki oświatowej:
Bank Spółdzielczy Oddział Białe Błota nr konta
47 8142 1020 0406 2000 0005Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a
w Białych Błotach
chronimy dzieci


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia
Echo ucznia

Echo Ucznia

szkolne centrum mediacji

Szkolne Centrum Mediacji
www.mediacje.proste.pl

wolontariat

szkolne programy

Erasmus

English teaching


Szkoła z klasą 2

Akademia Szkolnego Mediatora

Wszechstronny Absolwent


Pracownia Filmoteki Szkolnej


Aktywna Edukacja
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,890,067 unikalnych wizyt